Z początkiem nowego roku do biblioteki w Dobieszynie zawitali uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, aby zostać pasowanym na czytelników. Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po bibliotece, opowiedziała o pracy bibliotekarza oraz powiedziała co trzeba zrobić, aby zapisać się do biblioteki.
Na pierwszoklasistów czekały też różne zadania, krzyżówka i zgadywanki. Poznali dwa wiersze, których bohaterką była książka. Były w nich przedstawione jej skargi i prośby do czytelników. Przyszli czytelnicy dowiedzieli się czego nie można robić przy czytaniu: nie zaginąć rogów, nie pisać po kartkach, ani ich nie wyrywać. Uczniowie opowiedzieli również o swoich ulubionych książkach.
Dzieci na koniec musiały rozwiązać test, aby zostać pasowanym na czytelnika. Wszystkim poszło bezbłędnie i po złożonym uroczyście ślubowaniu zostali pasowani na czytelnika biblioteki.
Każdy dostał pamiątkowy dyplom i odznakę małego czytelnika. Po części oficjalnej nowi czytelnicy buszowali wśród regałów pełnych książek.
Zapraszamy wszystkich do biblioteki!