Mali podróżnicy spotkali się 30 sierpnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobieszynie. Mieli okazję zapoznać się kulturą i historią słonecznej Hiszpanii.
W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się kim byli Krzysztof Kolumb i Don Kichot. Zobaczyły prawdziwą korridę w Sewilli, w tym też start byka z konnym torreadorem i teledysk zespołu Queen z podkładem flamenco. Zebrani dowiedzieli się jak powstaje słynne tacos i na czym polega fenomen „Bitwy na pomidory”. Dzieci z wielkim podziwem przyglądały się katalońskim wieżom z ludzi. Duże wrażenie na małych podróżnikach zrobiła także gonitwa byków w Pampelunie.
W końcowej części zajęć uczestnicy warsztatów z zapałem zabrali się za malowanie farbami. Powstały wyjątkowe prace przedstawiające m.in. „Santa Marię” - flagowy statek Kolumba czy matadora powstrzymującego szarżę byka.