Zapraszamy do naszych Bibliotek

Drodzy Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 maja 2020 r., w porozumieniu z organem prowadzącym oraz po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krośnie od dnia 7 maja (czwartek) Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu wraz Filiami będzie ponownie dostępna dla czytelników.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Czytelników oraz Pracowników Biblioteki, mając na uwadze obecną sytuację w Polsce, wprowadzamy jednak dodatkowe środki ostrożności oraz reorganizujemy sposób pracy Biblioteki:

• Zmianie ulegają godziny otwarcia. Biblioteka w Jedliczu będzie dostępna dla Czytelników:

Poniedziałek 9.00 – 13.00

Wtorek         9.00 – 16.00

Środa             9.00 – 16.00

Czwartek       9.00 – 16.00

Piątek            9.00 -  16.00

Sobota           9.00 – 13.00

• Czytelnicy powinni założyć maseczkę i rękawiczki oraz zdezynfekować ręce przed podejściem do stanowiska obsługi.
  • Osoby oczekujące na swoją kolej prosimy o zachowanie wzajemnych, bezpiecznych odstępów. Minimum 2 m.
  • W związku z wytycznymi Biblioteki Narodowej Czytelnicy nie będą mieć wolnego dostępu do półek. Zatem, aby usprawnić obsługę, sugerujemy wcześniejsze rezerwowanie książek za pośrednictwem naszego systemu on-line lub telefonicznie.
  • Zwracane książki podlegać będą kwarantannie od 4 do 14 dni. Do jej zakończenia nie będą one udostępnianie, a co za tym idzie nie będzie możliwości ich rezerwacji. Dopiero po upływie tego czasu książki wrócą do obiegu.
  • Czytelnia oraz czytelnia internetowa pozostają nieczynne.

Prosimy jednocześnie o wyrozumiałość i cierpliwość. Mamy nadzieję, że nasza praca dla Państwa pozwoli nam przywrócić choćby cząstkę normalności w tych trudnych czasach.

Zapraszamy!

godziny zmienione