Lekcja biblioteczna – „Gdzie mieszka bajeczka”

W  środę 12  grudnia  uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im.  Edmunda Łozińskiego w Potoku wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Bajgier   odwiedzili  Bibliotekę Publiczną w Potoku, by podczas lekcji bibliotecznej poznać jej działanie i zasady w niej obowiązujące. Podczas spędzonej wśród książek godziny lekcyjnej, dzieci dowiedziały się, między innymi , jak założyć kartę biblioteczną, jak dbać o książki i jakich zasad przestrzegać podczas korzystania z wypożyczalni i pobytu w czytelni. Uczniowie zostali także zapoznani z ustawieniem książek na bibliotecznych półkach, by podczas samodzielnej wizyty mogli szybko odnaleźć książeczki dla nich najlepsze, pomagające w nauce czytania i rozwijaniu zainteresowań. Wszyscy młodzi czytelnicy byli bardzo aktywni, chętnie dzielili się swoją wiedzą o bibliotece i zadawali pytania. Pod koniec zajęć znalazł się także czas na zabawę z książką, a wszyscy jej uczestnicy otrzymali w prezencie zakładki.

IMG_0463 IMG_0464 IMG_0465 IMG_0466