Warsztaty architektoniczno-historyczne

18 października 2020 roku Biuro Wystaw Artystycznych zorganizowało w naszej gminie warsztaty architektoniczno-historyczne pod nazwą Dwudziestolecie oczami modernistów: DOM : miasto, osiedle, dom. Uczestnicy wydarzenia udali się na edukacyjny spacer ulicami Jedlicza. Była to dobra okazja do popularyzacji wiedzy o tym kierunku w architekturze, ze wskazaniem kilku odpowiednich przykładów w jedlickim budownictwie. Biblioteka wzbogaciła wydarzenie przygotowując wystawę archiwalnych zdjęć ukazujących dawną zabudowę Jedlicza.  Nie wszystkie one pochodzą z okresu międzywojennego. Dla porównania trendów na przestrzeni lat zaprezentowano także zdjęcia starsze i nieco nowsze. Biblioteka przygotowała również wystawę książek tematycznie związanych z naszą miejscowością, zachęcając mieszkańców do lektury i tym samym do pogłębienia wiedzy o regionie.