TATO zrób mi książkę!


Wykorzystywanie zdolności artystycznych do tworzenia, pozwala w atrakcyjny sposób, spędzać wolny czas. Wiele inspiracji, możemy zaczerpnąć z książek znajdujących się w bibliotece. Doskonałym pomysłem wydaje się wspólna zabawa w tworzenia własnej książki. Jak to zrobić w łatwy sposób, pokazuje poniższy filmik.

Zobacz i zainspiruj się!

Dla wytrwałych mamy trudniejszą wersję !

 

Jak zrobić książkę ?

Chodzi o zrobienie książki fizycznie – razem z okładką. Wnętrzem książki może być wasz tekst – wiersze, pamiętnik, reportaż, ale może też być pusta i służyć jako notes bądź szkicownik.

Co nam będzie potrzebne:

MATERIAŁY:

-tektura 20×35
-kartki A4
-papier dekoracyjny wielkości 20×40
-kolorowy filc

Narzędzia:

-kleje (w sztyfcie i Magic w tubce lub inny klej do filcu)
-nożyczki
-igła z nitką
-linijka

INSTRUKCJA KROK PO KROKU:
  1. Rysujemy linię w połowie tektury i delikatnie nacinamy dokładnie po linii. Zginamy tekturę na pół. To będzie baza naszej okładki.
  2. Docinamy papier dekoracyjny do wymiaru rozłożonej tektury. Dłuższy bok powinien być kilka centymetrów dłuższy od tektury. Składamy tekturkę i przyklejamy klejem w sztyfcie najpierw przód a następnie tył, w taki sposób aby krawędzie były równo, a na grzbiecie pojawiło się trochę „luzu”.
  3. Mamy gotową okładkę. Teraz kolej na wnętrze. Kartki A4 zszywamy w środku, w połowie. Możemy użyć dowolnych kartek.
  4. Kolejny krok to połączenie wnętrza i okładki:) Przyklejamy pierwszą i ostatnią stronę powstałego ‚zeszytu’ do wewnętrznej okładki. Uważajmy aby przyklejać obydwie części przy OTWARTEJ okładce. Należy dokładnie dopasować środek, ponieważ okładka jest odrobinę większa od kartek.
  5. Pozostało ozdabianie! Np. ozdoby w stylu starodruku – czyli grzbiet, rogi i klamra. Wykorzystamy jedynie kształt tych elementów. Można użyć filcu.
  6. Wycinamy elementy i przyklejamy klejem Magic w tubce lub innym do filcu (może być Wikol). Postarajmy się dopasować kolory filcu do koloru okładki.
  7. W ten sposób stworzyliśmy własną książkę, zeszyt lub notes! Jest elegancka i co najważniejsze NIEPOWTARZALNA:)MIsie do bajek