„Żuma balonowa, sejf i podróż w nieznane” – spotkanie on-line z Wojciechem Wajdą


Wojtek Wajda jest młodym pisarzem z pobliskiego Krosna, którego książka „Niezwykła przygoda Żumy i jej balonowej gumy” zdobyła dużą popularność wśród młodych czytelników. Zaplanowane,  jeszcze  początkiem roku spotkanie autorskie z wiadomych względów nie mogło się odbyć, ale pisarz zgodził się przesunąć je w czasie, a tymczasem opowiedział słuchaczom o sobie i swej książce przez Internet.

„Niezwykłe przygody Żumy i jej balonowej gumy” jest książką dedykowaną uczniom klas 4 -6, choć nie tylko. Łączy w sobie elementy powieści obyczajowej, sensacyjnej, kryminalnej
i psychologicznej. Znajdzie więc czytelników o różnych preferencjach czytelniczych. Przekonuje o tym zaprezentowany przez autora początkowy fragment książki, przedstawiający główną bohaterkę Anię, która po zmianie szkoły próbuje się odnaleźć w nowym środowisku. Dodatkową zachętą do sięgnięcia po lekturę było także ujawnienie przez pisarza kilku tajemniczych wątków – dlaczego Ania zamieszkała w Warszawie, gdzie podział się jej tato, kto pomoże dziewczynce rozwikłać zagadkę jego zniknięcia.  Zaciekawionych  czytelników autor odsyła do lektury.

Niemniej zagadkowa była zapowiedź czekającego naszych uczniów spotkania „w realu”. Wielkie tajemnicze pióro, zamknięty na „cztery spusty” sejf, z którego Wojtek Wajda obiecał wyczarować niespodzianki dla uczestników – to wszystko jest prognozą nie tylko ciekawego spotkania, ale także frapującej zabawy.

niezwykla-przygoda-zumy-i-jej-balonowej-gumy-b-iext54235422