„Zagubiony szczeniaczek” – czytanki zerówiaków.

29 listopada br. w ramach cyklu co dwutygodniowych zajęć bibliotecznych w klasie „0” Szkoły Podstawowej w Jedliczu, odbyły się kolejne zajęcia, podczas których czytaliśmy opowiadanie Holly Webb pt. „Zagubiony szczeniaczek”. Dzieci bardzo lubią zwierzęta, zwłaszcza pieski i kotki więc z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania o tym jak  Ewa zabiera swojego ukochanego szczeniaka na spacer do parku. Podczas zabawy szczeniak oddala się od właścicielki, a dwa bardzo duże psy głośno go obszczekują i ruszają za nim w pościg. Szczeniaczek jest tym przerażony i ucieka ile sił w nogach. Kiedy udaje mu się znaleźć schronienie, jest już tak daleko od swojej pani, że nie umie znaleźć drogi powrotnej. Zaczyna zapadać zmrok, a przerażony piesek jest zupełnie sam. Czy odnajdzie drogę do domu? A może spotka nowych przyjaciół, którzy będą mogli mu pomóc…. O tym jakie zakończenia miała ta opowieść chętnie opowiedzą zerówiaki, którzy już dziś z niecierpliwością czekają na kolejne czytanki.

zdjęciexcf