Ferie w bibliotece „Biblioteczny miszmasz”.

Co robić na feriach? Najlepiej przyjść do biblioteki. A przekonały się o tym dzieci, które 21 lutego gwarnie zameldowały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedliczu Filia w Dobieszynie. Pani bibliotekarka przygotowała dla nich różnorakie zajęcia, podczas których miło i owocnie spędzili czas. Aby na początku pobudzić dzieci do myślenia została dla nich przygotowana „zimowa krzyżówka”, z którą oczywiście poradzili sobie wyśmienicie. Następnie uczestnicy zostali zapoznani i wprowadzeni w teatr Kamishibai. A stało się to za sprawą „Roweru Walentynki”’ „Panów Palców” i „Legendzie o Skarbniku”. Główną częścią spotkania było orgiami, czyli sztuka składania papieru, pochodząca z Chin. Młodsze dzieci robiły głowy psa, które następnie zostały ozdobione. Starsi uczestnicy zmierzyli się ze zrobieniem pajaca. Nie było to łatwe zadanie. Wymagało ono zręczności i wytrwałości, ale jak się łatwo domyślić dla dzieci nie ma rzeczy niemożliwych i pod koniec spotkania powstały piękne, kolorowe pajace. Gdy  prace zostały wykonane było buszowanie między bibliotecznymi regałami w poszukiwaniu książek oraz gry planszowe. Dziękujemy za liczne przybycie i do szybkiego zobaczenia.