„Z książką za pan brat”.

Właśnie rozpoczęliśmy cykl lekcji bibliotecznych zatytułowany „Z książką za pan brat”. Przez cały rok szkolny, uczniowie klasy III b, będą uczestniczyć w co miesięcznych spotkaniach w bibliotece. Pierwsze spotkanie już za nami. Poświęciliśmy je na przypomnienie dzieciom etapów powstawania książki. Dzieci bawiły się w detektywów i szukały ukrytych pomiędzy książkami zagadek, które później wszystkie bezbłędnie rozwiązały. Także bez problemu poradziły sobie z rozwiązaniem niełatwych krzyżówek. Okazało się, że wszyscy doskonale znają ogromną ilość książkowych bohaterów bajek i baśni. Zgodnie ustaliliśmy dlaczego warto czytać książki. Najbardziej zmotywowani uczniowie wezmą udział w konkursie czytelniczym, którego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec roku szkolnego w czerwcu. Następne spotkanie w grudniu będzie pełne niespodzianek, już dziś serdecznie na nie zapraszamy.