„Skarpetkowy Teatrzyk” – Spotkanie Autorskie z Justyną Bednarek

W związku ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich –  23 kwietnia 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna im. Kaspra Wojnara w Jedliczu gościła panią Justynę Bednarek, dziennikarkę, pisarkę i ilustratorkę, której nazwisko rozsławiła popularna seria książek dla dzieci o przygodach skarpetek, które znikają w pralce – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Autorka na początku spotkania opowiedziała dzieciom o  swojej twórczości , o tym w jaki sposób powstają książki oraz jakie przygody mogą przeżywać skarpetki ( główni bohaterowie wielu jej książek). Pani Justyna przeczytała dzieciom fragment książki „Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek” dotyczący tęczowej skarpetki. Ciekawym elementem spotkania było tworzenie przez dzieci własnych papierowych skarpetkowych bohaterów oraz wymyślanie i przedstawianie ich niesamowitych przygód. Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu z wielkim zapałem zaangażowały się w tworzenie własnych papierowych „skarpetek” oraz zaprezentowanie ich w formie teatrzyku , co widać na poniższych zdjęciach. Wszystkie dzieci na wykonanych przez siebie pracach otrzymały pamiątkowy autograf autorki.

DSC_0152 DSC_0164 DSC_0175 DSC_0180 DSC_0192 DSC_0194 DSC_0203 DSC_0208 DSC_0217 DSC_0222 DSC_0231 DSC_0234 DSC_0253 DSC_0266 DSC_0269