„Świat wokół nas” – spotkanie w Izbie Regionalnej w Jaszczwi

Biblioteka Publiczna w Jaszczwi – wypełniając swą misję edukacji w różnych dziedzinach, zorganizowała 7 czerwca 2017 r. w Izbie Regionalnej – spotkanie dla młodzieży z Zespołu Szkół w Moderówce pt.” Świat wokół nas”. Prelekcję o Kotlinie Krośnieńskiej, paśmie Beskidu Niskiego, Pogórzu Strzyżowsko-Dynowskim, świecie roślin i zwierząt, bogactwach naturalnych i historii naszej okolicy, w niezwykle interesujący sposób – wygłosił Pan Zbigniew Ungeheuer (miłośnik i znawca historii, kultury oraz stosunków polsko-węgierskich na przestrzeni wieków, założyciel Stowarzyszenia „Portius”, oraz organizator wielu przedsięwzięć, które wpisały się w tradycję miasta Krosna). Młodzież mogła również zobaczyć wystawę książek Pana Edwarda Marszałka (naukowca, leśnika, rzecznika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, autora wielu wspaniałych książek). Panu Tomaszowi Kałamarzowi z Dyrekcji Regionalnych Lasów Państwowych w Krośnie – serdecznie dziękujemy za bardzo pomocne materiały.

9 7 3 2 statenisland