Zaprzyjaźnij się z książką – lekcja biblioteczna w Dobieszynie

Jak ważna jest książka od najmłodszych lat i jak o nią dbać – mieli okazję dowiedzieć się uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Dobieszynie. Na lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Dobieszynie  w  Filii Gminnej Biblioteki Publicznej  Jedlicze,  uczniowie poznali drogę, którą musi odbyć książka, aby mogła trafić do naszych rąk. Zobaczyli jak wygląda największa i najmniejsza książka w bibliotece oraz poznali zasady dobrego obchodzenia się z nią. Nie obyło się bez ciekawych zgadywanek i dociekliwych  pytań, bo przecież  jak pisał Ignacy Krasicki: „Książka – nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania”. Była nawet zabawa ruchowa, z książką w roli głównej.Wszyscy  chętnie  i  z wielkim entuzjazmem  brali udział w zajęciach. Na zakończenie zostali zaproszeni do powiększenia  grona czytelników biblioteki oraz otrzymali  słodki poczęstunek. Bibliotekarze w zamian otrzymali piękne, własnoręcznie wykonane laurki. Dziękujemy i zapraszamy do czytania.

DSC_0064 DSC_0093 DSC_0091 DSC_0086 DSC_0083 DSC_0081 DSC_0078 DSC_0075 DSC_0073 DSC_0070 DSC_0068 DSC_0065 DSC_0062 (2) DSC_0055